GTA 5 Kurarken isdone.dll Hatası Çözümü – isdone.dll İndir

GTA 5 kurarken isdone.dll hatası alıyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Bu hata genellikle orjinal olmayan GTA 5’lerde görülüyor. İndirdiğiniz siteden bu dll dosyası eksik iniyor. Bu yüzden kurulum yaparken hata veriyor. Bu hatanın çözümü için aşağıda yazdığımız çözüm yöntemlerini denemeniz yeterli olacaktır.

GTA 5 Kurulumu Sırasında isdone.dll Hatası Neden Olur?

Bu hata genellikle internet üzerinden indirilen GTA 5‘in eksik dosyalar halinde inmesinden veya içinde bulunan isdone.dll dosyasının bozulmasından kaynaklanıyor olabilir.

GTA 5 isdone.dll Hatası Nasıl Çözülür?

 • İlk olarak isdone.dll indir bağlantısını kullanarak dll dosyasını indirin.

  isdone.dll Dosyasını İndirme
  isdone.dll Dosyasını İndirme
 • İndirdiğiniz arşiv dosyasını klasöre çıkartın.

  isdone.dll Dosyasını Arşivden Çıkarma
  isdone.dll Dosyasını Arşivden Çıkarma
 • Klasörün içinde bulunan ISDone.dll dosyasını kopyalayın.

  isdone.dll Dosyası Klasörü
  isdone.dll Dosyası Klasörü
 • Daha sonra “C:\Windows\System32” bu dizine ulaşın ve dll dosyasını kopyalayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan onay ekranında Değiştir diyerek devam edin.

  isdone.dll dosyasını Windows/System32 dizinine kopyalama
  isdone.dll dosyasını Windows/System32 dizinine kopyalama
 • Kopyalama işlemi bittikten sonra CMD‘yi yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan ekrana “%windir%\System32\regsvr32.exe /u Isdone.dll” komutunu girin ve Enter‘a basın.
 • İşlem bittikten sonra “%windir%\System32\regsvr32.exe /i Isdone.dll” komutunu girin ve Enter‘a basın.
 • Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

isdone.dll Dosyasını GTA 5 Dizinine Kopyalama

isdone.dll Dosyasını GTA 5 Dizinine Kopyalama
isdone.dll Dosyasını GTA 5 Dizinine Kopyalama

Yukarıdaki işlemden sonra GTA 5 klasörünün içine isdone.dll dosyasını kopyalayın. Eğer isdone.dll dosyası var ise sizden bir onay isteyecektir. Onaylayın ve devam edin. Daha sonra aşağıdaki çözüm yöntemini deneyin.

GTA 5 isdone.dll Hatası Çözümü için DirectX 12 Kurma

İlk olarak DirectX’in en son sürümünü bilgisayarınıza yükleyin. En son sürümü DirectX 12‘dir. Bu işlem oldukça basittir. Çünkü Microsoft DirectX, Windows işletim sistemlerinin tümleşik bir parçası olduğu için işletim sistemine dahildir. Bu yüzden Windows Update üzerinden güncelleme yaparak bu yazılımın son sürümüne ulaşabilirsiniz.

GTA 5 isdone.dll Hatası Çözümü için Windows’u Güncelleme

Windows’u güncelleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Windows’u güncellemek için arama bölümünde Update yazın. Çıkan sonuca tıklayın ve gelen ekrandan Güncelleştirmeleri Denetle deyin. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows XP Manuel Güncelleştirme Nasıl Yapılır?
Windows 7 ve Windows Vista Manuel Güncelleştirme Nasıl Yapılır?
Windows 8.1 ve 8 Manuel Güncelleştirme Nasıl Yapılır?
Manuel Windows 10 Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır?

“GTA 5 Kurarken isdone.dll Hatası Çözümü – isdone.dll İndir” için 21 yorum

 1. hacı dediğin hata bende oluyor dll yi indirdim 64 bit olduğu için system32 nin altındaki Syswow64 klasörüne attım ve komutu yazınca hata çıktı neyse şimdi windows update yapçam ama neredeyse 20 dk dır güncelleştirmeleri denetlemsini bekliyom bi yardımcı olurmusun be 🙂

  1. Öncelikel yorumunuzu geç cevapladığım için özür dilerim. Reklam amaçlı gönderilen yorumlar arasında kalmış ve bu yorumları engelleyen eklenti tarafından arkaplana atılmış. Bu gecikmeye rağmen yorumunuzu cevaplama gereği duydum. Bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımlarının “Anlık Tarama” özelliklerini devre dışı bırakın. Windows Defender ve Microsoft Security Essentials da buna dahil. Hatta Denetim Masası üzerinden Güvenlik Duvarı’nı da etkisiz hale getirin. Daha sonra GTA 5’i Program Ekle Kaldır’dan kaldırın ve tekrar kurun. Güvenlik yazılımları bazı dosyaları engelliyor ve bu dosyalar olmadığında böyle hatalar alabiliyorsunuz.

 2. sa arkadaşlar ne yaptıysam olmadı acaba format atsam düzelirmi önceden yüklenen oyunlar şimdi yüklenmiyor ısdone.dll hatası veriyor

  1. “Önceden yüklenen oyunlar” demişsiniz. Tüm oyunlarda mı alıyorsunuz bu hatayı? Bu hata için format atmanız gerekmez. Isdone.dll hatası oyunların isimlerini verirseniz yardımcı olabiliriz.

 3. gta 5 kurarken isdone.dll and unarc.dll decomppresion failed error code-7 hatası alıyorum

  1. Eğer bu yöntemi denemenize rağmen hata devam ediyorsa GTA 5’i farklı bir kaynaktan edinmeyi deneyin. Muhtemelen kurulum dosyalarınızda bir sorun vardır.

 4. CMD aç demişsinde o nedir bir yerden mi açılır aramamı yapılır bir açıklama olsaydı keşke

  1. Klavyenizden “Windows” ve “R” tuşlarına birlikte basın. Bunu yaptığınızda sağ alt köşede “Çalıştır” penceresi açılacak. Çalıştır penceresindeki metin kutusuna “cmd” yazın ve Enter’a basın. Tabi tırnaklar olmadan.

 5. Hocam çok iyi açıklamışsınız daha denemedim fakat mantıklı duruyo birde birşey soracağım unarc.dll hatası için aynı işlemleri unarc.dll ile yapsak sorun gider mi ?(Şimdiden sağolun)

 6. Cmd komutunu girdiğimde isdone.dll modülü çalıştırdığınız windows sürümüyle uyumlu değil falan diyor sizin verdiğiniz linkten indirdim bu hatayı verdi yardım edi lütfen

   1. Abicim BEN GTA 5 İNDİRDİM AMA PARTLI HALİNDE ACABA PARTLI DİYEMİ BÖYLE OLDU 11 TANE PART VAR NE YAPMALIYIM BİR FİKİR VEREBİLİRSEN

    1. Tüm arşivi bir klasöre çıkarıp öyle kurmayı deneyin. Doğrudan arşiv içinden kurmaya çalışmayın. Eğer bunu yapmanıza rağmen sorununuz çözülmez ise kurulum dosyalarında sorun var demektir. Farklı bir kaynaktan kurulum dosyalarını tekrar edinin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.